Колко често мислите върху това дали някои начини за отглеждане на деца са полезни или не? А до каква степен ги актуализирате според реалността на съвременния живот? Почти всички се придържаме към правилата, които научаваме от своите родители, като: "Учи се добре!", "Бъди отговорен!" и "Ще се издигнеш, ако работиш усилено!".

Но някои детски психолози предлагат да започнем да подготвяме децата си за бъдещето по-рано. Поради тази причина ви представяме няколко принципа на възпитание, които е препоръчително да избягвате.

1. "Трябва да спестяваш пари"

Този съвет от нашите родители и прародители почти няма смисъл днес. Вие може да спестите пари за кратък период от време, докато дългосрочният банков депозит е несигурен вариант. Очевидно има голяма вероятност да постигнете обратния резултат, ако го направите. Разбира се, няма нищо лошо в това да имате заделени средства, но е по-добре, когато спестяванията работят за вас.

В съвременния свят парите трябва да бъдат инвестирани пестеливо, а не всеки знае как да направи това. Ето защо основните принципи на финансовото планиране са полезни за всички.

2. "Ако искаш да направиш нещо, направи го възможно най-добре."

Това е един от най-разпространените съвети, които хората предават от поколение на поколение.

Но ако проследим един ден от живота на обикновения ученик, може да забележим, че той има много неща за вършене. И единственият начин да се справи с тях е, като реши кои трябва да направи добре, кои да преразгледа и кои да пропусне. 

Това умение за "разделяне на усилията" е невероятно полезно в живота на възрастните, когато става дума за разпределяне на времето между работата, семейството, хобитата и други важни неща.