Всички се стремим към щастие. Ето защо трябва да помним две неща: животът е кратък, а нещастието само ни усложнява живота.

Нашите навици в голяма степен оказват влияние на начина ни на живот, който водим. Отдавна е известно, че нещастните хора са по-склонни да се разболяват и живеят по-кратко. С нещастните хора е по-трудно да се установи комуникация и да се работи.

Но не винаги сме наясно, че сме пермнентно нещастни.

Кои вредни навици всъщност ни водят към това състояние:

1. Изчаквате развитието на събитията

Фразата "Ще бъда щастлива, когато ..." е един от най-често срещаните капани, в които падат нещастните хора. Краят на присъдата може да бъде всичко: когато намеря добра работа, когато получа по-висока заплата, когато намеря партньор и т.н. С такова отношение можем да живеем цял живот, преследвайки илюзии. Всички тези събития, които очакваме, предоставят само временно щастие, но много бързо се превръщат в рутина, когато сеслучат, а чувството за нещастие се завръща. 

Вместо това се научете да се чувствате щастливи в настоящето, тъй като никой не гарантира бъдещето.

2. Изразходвате много енергия и усилия за придобиване на материални неща

Интересен факт е, че хората, живеещи в бедност, преживяват забележимо повишаване на щастието, когато се подобри финансовото им положение. Това чувство обаче бързо изчезва, след като приходите достигнат определено ниво.

Изследванията потвърждават, че материалните неща не носят щастие. Когато посветим живота си на преследването на материални нещата, често ставаме нещастни, защото ги получаваме за сметка на други ценности като приятели, семейство и хобита.

3. Оставате у дома си през цялото време

Когато сме нещастни, ние се опитваме да избягваме хората. Но в същото време правим голяма грешка, защото комуникацията, дори и да не ни харесва, оказва положително влияние върху настроението ни. Всички имаме дни, когато не искаме да излизаме от леглото и да виждаме когото и да е. Но ако това поведение се повтаря, то започва да унищожава нашето психическо състояние. Опитайте се да излезете и поне от време на време да общувате с хора и ще забележите разликата.

Прочетете целия текст в Мениджър Нюз.